فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا :

فایل ورد مقاله بررسي كمي و كيفي تركيبات فنلي در پوست سيب، رقم گالا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در زیست شناسی گیاهی از صفحه 75 تا 87 منتشر شده است.
نام: بررسی كمی و كیفی تركیبات فنلی در پوست سیب، رقم گالا
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آنتوسیانین
مقاله تركیبات فنلی
مقاله سیب
مقاله كروماتوگرافی مایع با عملكرد بالا
مقاله میكروسكوپ فلورسنس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: وجودی مهربان لمیا
جناب آقای / سرکار خانم: دادپور محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: دل آذر عباس
جناب آقای / سرکار خانم: موافقی علی
جناب آقای / سرکار خانم: حاجیلو جعفر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بررسی كمی و كیفی تركیبات فنلی (اسید های فنلی، فلاونول ها و آنتوسیانین) میوه سیب رقم گالا (Gala) به وسیله كروماتوگرافی مایع با عملكرد بالا (HPLC)از نوع تجزیه ای، میكروسكوپ فلورسنس و میكروسكوپ نور بازتابشی در سه مرحله اصلی نمو سیب1] – مرحله فندقی؛ 2- مرحله میانی نمو میوه (80 روز بعد از تمام گل)؛ 3- مرحله برداشت تجارتی میوه[ انجام شد. نتایج حاصل نشان دهنده وجود تفاوت های كمی و كیفی در تجمع و میزان فنل های اندازه گیری شده در طی فصل رشد در پوست سیب رقم گالا بود. میزان آنتوسیانین در طی فصل به تدریج در پوست میوه افزایش یافت و نتایج حاصل از مطالعات HPLC و میکروسکوپی نشان دادند که بیشترین مقدار و تجمع آنتوسیانین در مرحله برداشت تجارتی میوه مشاهده شد. مطالعه HPLC و میكروسكوپی انجام شده نشان داد كه بیشترین میزان اسیدهای فنلی در مرحله فندقی میوه وجود دارد. با این حال، كاهش شدید در میزان اسید های فنلی در مرحله میانی نمو میوه قابل توجه است و در مرحله برداشت تجارتی میوه افزایش در میزان اسیدهای فنلی نسبت به مرحله میانی نمو میوه مشاهده شد. مقایسه داده های HPLC و تصاویر میكروسكوپی نشان داد كه در مرحله برداشت تجارتی میوه كاهش، شدید در میزان فلاونول ها وجود دارد. انطباق تصاویر میكروسكوپی با داده های HPLC توانایی میكروسكوپ فلورسنس در مطالعه تركیبات فنلی موجود در پوست میوه سیب را نشان می دهد. مطالعه تركیبات ذكر شده توسط میكروسكوپ فلورسنس در تطبیق با مطالعات كروماتوگرافی، روشی سریع در شناسایی گروه های مختلف تركیبات فنلی است كه می تواند به اتخاذ تدابیر صحیح مدیریتی باغ ها در ارتباط با افزایش ویژگی های كیفی میوه سیب كمک نماید.

توضیحات بیشتر