فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين :

فایل ورد مقاله نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جايگزين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 62 تا 70 منتشر شده است.
نام: نگرش زنان نابارور نسبت به رحم جایگزین
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رحم جایگزین
مقاله زنان نابارور
مقاله فناوری کمک باروری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمری طهران هدی
جناب آقای / سرکار خانم: جعفربگلو عصمت
جناب آقای / سرکار خانم: ضیاشیخ الاسلامی نازنین
جناب آقای / سرکار خانم: عابدینی زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: حیدرپور اعظم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از روش های انتخابی برای زنانی که به دلیل مشکلات پزشکی، به خصوص نداشتن رحم، قادر به باروری نیستند استفاده از رحم جایگزین است. با توجه به بحث برانگیز بودن این روش و لزوم بررسی جنبه های مختلف اخلاقی و حقوقی آن، هدف این مطالعه بررسی نگرش زنان نابارور مراجعه کننده به مرکز ناباروری حضرت معصومه (س) قم نسبت به رحم جایگزین بوده است.
این مطالعه توصیفی – مقطعی با استفاده از روش نمونه گیری آسان بر روی 300 زن نابارور انجام شد. اطلاعات توسط پرسشنامه ای 2 قسمتی که حاوی مشخصات فردی و عبارات نگرشی بود جمع آوری و با کمک آزمون های توصیفی و تحلیلی در سطح معنی داری 005>P آنالیز شد.
نتایج نشان داد
613 درصد زنان نابارور نسبت به رحم جایگزین، دارای نگرش مثبت و 387 درصد دارای نگرش منفی هستند. هم چنین بیش ترین اولویت عبارات نگرشی «ترس از ایجاد رابطه عاطفی بین مادر جانشین و نوزاد و نیز مشکلات هنگام تحویل نوزاد از مادر جانشین به زوج متقاضی» بود. بین نوع نگرش مثبت با سن، میزان تحصیلات زن، میزان تحصیلات مرد، تعداد سال های نازایی و میزان درآمد سرپرست خانواده ارتباط آماری معنی داری با همبستگی مستقیم مشخص شد (005>P).
با توجه به نگرش مثبت اکثریت افراد مورد مطالعه نسبت به رحم جایگزین و از آن جا که آگاهی از باورها و تمایلات خانواده ها برای قانونمند کردن رحم جایگزین و حفظ حقوق آنان اهمیت بسیاری دارد، لذا، پژوهش های جامع تری در این زمینه و هم چنین در بین گروه های مختلف جامعه توصیه می شود.

توضیحات بیشتر