فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي :

فایل ورد مقاله بررسي ديدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکي تهران در ارتباط با ويژگي هاي پوشش و ظاهر حرفه اي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 40 تا 46 منتشر شده است.
نام: بررسی دیدگاه کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکی تهران در ارتباط با ویژگی های پوشش و ظاهر حرفه ای
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پوشش حرفه ای
مقاله رابطه ی پزشک و بیمار
مقاله تعهد حرفه ای

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لرستانی فرجاد
جناب آقای / سرکار خانم: دهقان نیری ناهید
جناب آقای / سرکار خانم: نوروزی مهشاد
جناب آقای / سرکار خانم: آرامش كیارش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پوشش و ظاهر پزشک بر رابطه او با بیمار تاثیر بسزایی دارد. کارورزان و کارآموزان رشته پزشکی به واسطه نقش حرفه ای که در طول دوران تحصیل خود ایفا می کنند ملزم به رعایت معیارهای رفتار حرفه ای هستند. این پژوهش به بررسی دیدگاه کارورزان و کارآموزان در ارتباط با ویژگی های ظاهری و پوشش حرفه ای دانشجویان پرداخته است.
در این مطالعه پس از تهیه پرسشنامه و بررسی روایی آن توسط متخصصین امر و آزمون آن در مطالعه مقدماتی، پرسشنامه مورد نظر توسط 337 نفر از کارورزان و کارآموزان دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان های شریعتی، امام خمینی و سینا که توسط روش سهمیه ای انتخاب شده بودند، تکمیل شد. سپس دیدگاه ایشان در 5 بعد مختلف سنجیده شد.
در ارتباط با ویژگی های ظاهری دانشجوی پزشکی، 177 نفر ( 525درصد) و نمره ی متوسط 70 نفر (208 درصد) نمره بالا کسب کردند. در ارتباط با ویژگی های پوشش حرفه ای، 216 نفر ( 641درصد) نمره متوسط و 54 نفر (16 درصد) نمره بالا کسب نمودند. در مورد آرایش و پیرایش دانشجوی پزشکی، 188 نفر (558 درصد) نمره متوسط و 75 نفر (223 درصد) نمره بالا کسب کردند. در زمینه رعایت بهداشت و نظافت فردی توسط دانشجوی پزشکی، 223 نفر ( 662درصد) کاملا موافق و 114 نفر ( 338درصد) موافق بودند. در نهایت، در ارتباط با ویژگی های کلی پوشش و ظاهر حرفه ای دانشجوی پزشکی، 210 نفر (623درصد) نمره متوسط و 58 نفر ( 172درصد) نمره ی بالا کسب کردند. دیدگاه کارورزان و کارآموزان در ارتباط با ویژگی های پوشش و ظاهر حرفه ای با سن، جنس و مقطع تحصیلی ارتباط معنی دار داشت (P< 0.05).
از نتایج پژوهش چنین برآمد که آموزش اهمیت پوشش و ظاهر حرفه ای و چگونگی آن، مهم ترین اقدام جهت ارتقای سطح رعایت معیارهای پوشش و ظاهر حرفه ای توسط کارآموزان و کارورزان است. تدوین کدهای پوشش و ظاهر حرفه ای کمک شایانی به تحقق این هدف خواهد کرد.

توضیحات بیشتر