فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن :

فایل ورد مقاله رفتار با حيوان آزمايشگاهي از منظر قرآن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 25 تا 30 منتشر شده است.
نام: رفتار با حیوان آزمایشگاهی از منظر قرآن
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حقوق حیوانات
مقاله قرآن
مقاله اخلاق در پژوهش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كرمی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: تقی زاده حامد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با کشف روزافزون مواد دارویی و شیمیایی، بررسی آثار سوء ناشی از مصرف آن ها در انسان نیز مطرح می گردد. به منظور ارزیابی عوارض، از حیوانات بهره می گیرند و عواملی مانند استاندارد بودن گونه و نژاد، شرایط نگه داری و سیستم بیوشیمیایی در انتخاب حیوان تاثیرگذارند.
در معارف اسلامی مسایل حیوانات، حایز اهمیت است. در این مقاله قوانینی از منظر قرآن و سنت پیرامون محورهای نگه داری و بهره برداری و ممنوعیت آزار حیوانات، ذکر گردیده است.
اطلاعات گردآوری شده از منابع الکترونیکی و غیرالکترونیکی مشتمل بر مقالات و کتاب هایی از قبیل حقوق حیوانات در فقه اسلامی است. بر این اساس موارد زیر نیازمند توجه است:
1- زیربنای حقوق: در سوره حج و نحل (آیه 18 و 49) ذکر شده که حیوانات در برابر خداوند سجده می کنند. این زیربنای حقوق حیوانات است. 2- حقوق حیوان در نگه داری: در این زمینه شیخ طوسی و شهید ثانی، وجوب رسیدگی به حیوان در آب و غذا را بر مالک آن واجب دانسته و باید به قدر نیاز حیوان، آب و غذا در اختیار او قرار دهد. 3- حقوق در بهره برداری: در قرآن، ملاحظه توان و بهداشت حیوان، ضروری محسوب شده و مقدم بر بهره برداری است. 4- حقوق در صدمات: به حفظ حقوق و دفاع از گونه های حیوان توصیه شده و انسان ها را از آزار و کشتن حیوانات نهی نموده است. بنابراین، از دیدگاه اسلام، علی رغم فقدان قوه ناطقه، حیوانات، واجد عواطف هستند. و صاحبان آن ها نیز تکلیفی دارند.

توضیحات بیشتر