فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا :

فایل ورد مقاله بررسي تاثير غلظت هاي ميكرومولاري كلرات بر روي جذب نيترات توسط HATS ، در گياه آرابيدوپسيس تاليانا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در زیست شناسی گیاهی از صفحه 25 تا 36 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر غلظت های میكرومولاری كلرات بر روی جذب نیترات توسط HATS ، در گیاه آرابیدوپسیس تالیانا
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آرابیدوپسیس
مقاله سیستم با تمایل بالا
مقاله كلرات
مقاله نیترات

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ذوفن پرژك
جناب آقای / سرکار خانم: شریعتی منصور

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تاثیر غلظت های میكرومولاری كلرات بین 0 تا 100 میكرومولار به عنوان یک ماده آنالوگ نیترات، بر روی فعالیت سیستم با تمایل بالای نیترات در شرایط بدون نیترات در دو اسیدیته 6 و 65 یا همراه با سه غلظت نیترات شامل 0، 25 و 50 میكرومولار در اسیدیته 6 در طی دو بخش تحقیقی و با استفاده از لاین های آرابیدوپسیس تالیانای (Arabidopsis thaliana)جهش یافتهatnrt2.1 ،atnrt2.4 و chl1-5 و جهش یافته atnrt2.1 تراریخت شده با ژنNRT2.1 مطالعه گردید. به دنبال كشت بذرهای متعلق به این ژنوتیپ ها بر روی محیط كشت جامد حاوی مواد غذایی و انتقال آنها به شرایط رشدی كنترل شده، برای درك بهتر نقش سیستم با تمایل بالا در جذب نیترات، پس از هفت روز درصد برگچه های كاملا باز به عنوان شاخص عملكرد این سیستم بررسی گردید. بر اساس نتایج حاصل از این تحقیق، بالاترین میزان مقاومت در برابر غلظت های بالای كلرات هم در محیط فاقد و هم در محیط دارای نیترات در جهش یافته atnrt2.1 مشاهده شد. اختلال در بیان ژن های AtNRT2.4 و AtCHL1 به افزایش مقاومت گیاهچه ها در برابر كلرات منجر نگردید. از طرف دیگر، تشدید بیان ژن NRT2.1 در جهش یافته atnrt2.1 به كاهش معنی دار درصد برگچه های كاملا باز در این ژنوتیپ منجر شد. با تكیه بر این نتایج، به نظر می رسد كه ژن AtNRT2.1 نقش اصلی و كلیدی را در جذب نیترات از محیط توسط سیستم با تمایل بالا دارد و این نتایج، تحقیقات فیزیولوژیك و مولكولی قبلی در رابطه با عملكرد این ژن را تایید می کند.

توضیحات بیشتر