فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي :

فایل ورد مقاله جلبک هاي آهکي نهشته هاي پرمين البرز مركزي: رهيافت محيطي و چينه نگاري سکانسي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم زمین از صفحه 79 تا 84 منتشر شده است.
نام: جلبک های آهکی نهشته های پرمین البرز مركزی: رهیافت محیطی و چینه نگاری سکانسی
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پرمین
مقاله البرز مرکزی
مقاله جلبک های آهکی
مقاله شرایط محیطی
مقاله چینه نگاری سکانسی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مصدق حسین
جناب آقای / سرکار خانم: لنگرودی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
رخساره های کربناتی پرمین در البرز مرکزی، دارای جلبک های آهکی فراوانی هستند. بررسی این رخساره ها منجر به شناسایی گونه های مختلفی از سیانوباکتری ها، جلبک های سبز داسی کلاداسه و ژیمنوکودیاسه و جلبک های فیلویید شده است. در این نهشته ها، جلبک های فیلویید در رخساره های آهکی مرتبط با پشته های کربناتی شناسایی شده اند. سیانوباکتری ها كم و بیش به صورت قشرساز در رخساره های کشندی تا لاگونی رمپ درونی گسترش داشته و جلبک های سبز داسی کلاداسه و ژیمنوکودیاسه به طور عمده در رخساره های کم ژرفای رمپ درونی یافت شده اند. جلبک های ژیمنوکودیاسه نسبت به داسی کلاداسه ها تا ژرفای بیشتری گسترش داشته اند. حضور سیانوباکتری ها در توالی های رسوبی منطبق بر مرز سکانسی نوع اول بوده است. جلبک های فیلویید در رخساره های مرتبط با سطح پیشروی سکانس حضور داشته و بیشترین فراوانی جلبک های سبز داسی کلاداسه و ژیمنوکودیاسه در پیرامون بیشترین سطح غرقابی و سیستم تراکت تراز بالا ثبت شده است. فراوانی جلبک های سبز آهکی از قاعده به راس پاراسکانس های کربناتی افزایش نشان می دهد. فراوان شدن جلبک های سبز آهکی ارتباط نزدیکی با گرم شدگی اقلیمی و گذر از شرایط سردخانه ای به گلخانه ای در پرمین البرز نشان می دهد.

توضیحات بیشتر