فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد :

فایل ورد مقاله چالش هاي اخلاق پزشکي در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 1 تا 15 منتشر شده است.
نام: چالش های اخلاق پزشکی در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد
این مقاله دارای 15 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نظام اطلاعات
مقاله سوء مصرف مواد
مقاله اخلاق پزشکی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: درگاهی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: صفدری رضا
جناب آقای / سرکار خانم: اصغریان سعید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نخستین گام در راه مبارزه با پیشگیری و کنترل یک پدیده اجتماعی، شناسایی صحیح و کامل این پدیده است. طراحی نظام اطلاعات سوء مصرف مواد با هدف تبدیل داده ها به اطلاعات و دانش جهت پیشگیری و کنترل اعتیاد سهم بسزایی دارد، اما طراحی و اجرای آن دارای چالش ها و مشکلاتی است که پیامدهای نامناسب و ناگواری را برای سوء مصرف کنندگان مواد فراهم می آورد. لذا، این مقاله با هدف مطالعه چالش های اخلاق پزشکی در نظام اطلاعات سوء مصرف مواد تهیه و تدوین شده است.
پژوهش حاضر یک مطالعه مروری است. اطلاعات مورد نیاز از طریق موتورهای جست و جوگرMedline ،Ovid ، Elsevier، Google، PubMed، مرکز اطلاعات و آمار نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و مرکز مطالعات ملی اعتیاد جمع آوری شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
نظام اطلاعات سوء مصرف مواد دارای چالش ها و مشکلات حقوقی و اخلاقی متعددی هستند که در صورت بروز این مشکلات، سوء مصرف کنندگان رغبتی به دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی و انجام مطالعات اپیدمیولوژیکی از خود نشان نمی دهند.
سازمان جهانی بهداشت چارچوب خاصی را برای پاسخگویی نظام اطلاعات سلامت در هشت حیطه از جمله رعایت شان و کرامت انسانی، رازداری و محرمانگی ارایه کرده است. طراحان و برنامه ریزان نظام اطلاعات سوء مصرف مواد قبل از طراحی باید قوانین و مقررات و دستورالعمل های لازم را به منظور شفاف سازی و تعیین وضعیت حقوقی، تضمین اصل محرمانگی و رازداری اطلاعات تهیه و تدوین نمایند.

توضیحات بیشتر