فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت :

فایل ورد مقاله رابطه آشفتگي اخلاقي، سرسختي روان شناختي و فرسودگي شغلي در پرستاران شهر رشت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در اسفند 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 56 تا 69 منتشر شده است.
نام: رابطه آشفتگی اخلاقی، سرسختی روان شناختی و فرسودگی شغلی در پرستاران شهر رشت
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آشفتگی اخلاقی
مقاله سرسختی روان شناختی
مقاله فرسودگی شغلی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شاكری نیا ایرج

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با هدف بررسی رابطه آشفتگی اخلاقی، سرسختی روان شناختی و فرسودگی شغلی در پرستاران، 67 پرستار شاغل در بیمارستان های دولتی شهر رشت پرسشنامه های تحقیق را تکمیل کردند. نتیجه تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد که بین آشفتگی اخلاقی، سرسختی روان شناختی و فرسودگی شغلی پرستاران رابطه معنی دار وجود دارد. سرسختی روان شناختی با آشفتگی اخلاقی و فرسودگی شغلی رابطه منفی دارند و بین آشفتگی اخلاقی و فرسودگی شغلی پرستاران مورد بررسی رابطه مثبت وجود دارد. تحلیل رگرسیون نشان داد که بین آشفتگی اخلاقی و سرسختی روان شناختی رابطه ی منفی معنی دار و بین آشفتگی اخلاقی و فرسودگی شغلی پرستاران رابطه مثبت معنی دار برقرار است. تحلیل واریانس یک طرفه نشان داد که پرستاران بخش های مختلف بیمارستان ها در متغیرهای سه گانه آشفتگی اخلاقی، سرسختی روان شناختی و فرسودگی شغلی با یکدیگر تفاوت معنی دار دارند. آزمون های تعقیبی (توکی) نشان داد پرستارانی که در بخش کودکان به کار اشتغال دارند با پرستارانی که در بخش زنان و جراحی کار می کنند تفاوت معنی دار ندارند ولی با پرستارانی که در بخش های قلب، داخلی و اعصاب کار می کنند تفاوت معنی دار دارند. با توجه به نتایج به دست آمده پیشنهاد می شود پرستاران در برنامه های آموزشی قرار گرفته، هرچه بیش تر با مولفه های آشفتگی اخلاقی و سرسختی روان شناختی و فرسودگی شغلی آشنا شوند و با شناخت بیش تر در اجرای فعالیت های مقابله ای توانمندتر عمل کنند.

توضیحات بیشتر