فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران :

فایل ورد مقاله الگوي آستانه ‌اي انتقال قيمت‌ در بازار گوشت مرغ ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در اقتصاد و توسعه كشاورزی (علوم و صنایع كشاورزی) از صفحه 384 تا 392 منتشر شده است.
نام: الگوی آستانه ‌ای انتقال قیمت‌ در بازار گوشت مرغ ایران
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انتقال قیمت
مقاله ایران
مقاله الگوی آستانه ‌ای
مقاله گوشت مرغ

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قدمی كوهستانی مرضیه
جناب آقای / سرکار خانم: نیكوكار افسانه
جناب آقای / سرکار خانم: دوراندیش آرش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انتقال نامتقارن قیمت با افزایش حاشیه بازار، منافعی برای بنگاه ‌های فراوری و بازاریابی كالا ایجاد می ‌كند و بر رفاه مصرف ‌كنندگان اثر می ‌گذارد. به همین دلیل، تحلیل انتقال قیمت در بازارهای كشاورزی، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر سیاسی حایز اهمیت است. هدف از این مقاله، بررسی چگونگی انتقال قیمت در بازار گوشت مرغ ایران است.‌ در پژوهش حاضر، با استفاده از آمار هفتگی قیمت ‌های در مرغداری و خرده ‌فروشی در سال ‌های 88-1381 و الگو‌ی آستانه ‌ای، تحلیل انتقال قیمت انجام شده است. نتایج نشان می ‌دهند كه انتقال قیمت در بازار گوشت مرغ ایران نامتقارن است و افزایش ‌های قیمت مرغ زنده در مرغداری، در مقایسه با كاهش ‌های قیمت، بیشتر و سریع ‌تر به سطح خرده ‌فروشی منتقل می‌ شوند. همچنین سیاست تنظیم بازار گوشت مرغ، اثر معنی ‌داری بر نوسان ‌های قیمت گوشت مرغ نداشته است. از آنجا كه به‌ نظر می‌ رسد انتقال نامتقارن قیمت در بازار گوشت مرغ ایران، به دلیل وجود تورم و همچنین ساختار غیررقابتی در صنعت كشتارگاهی به ‌وجود آمده باشد، پیشنهاد می ‌شود سیاست ‌های حمایتی مناسب برای سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در صنعت كشتارگاهی، در مناطقی از كشور كه كمبود ظرفیت كشتار وجود دارد، اتخاذ گردد.

توضیحات بیشتر