فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس) :

فایل ورد مقاله شناخت صرفه هاي اقتصادي جلب مشاركت ‌هاي مردمي در توسعه شبكه ‌هاي آبياري و زهكشي (مطالعه موردي: بند امير در استان فارس) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در اقتصاد و توسعه كشاورزی (علوم و صنایع كشاورزی) از صفحه 371 تا 383 منتشر شده است.
نام: شناخت صرفه های اقتصادی جلب مشاركت ‌های مردمی در توسعه شبكه ‌های آبیاری و زهكشی (مطالعه موردی: بند امیر در استان فارس)
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مشاركت مردمی
مقاله توسعه شبكه‏ های آبیاری و زهكشی
مقاله صرفه‏ های اقتصادی
مقاله استان فارس
مقاله بند امیر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حیاتی داریوش
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیمی اسماعیل
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی مقدم كوروش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف این مطالعه بررسی و ارزیابی صرفه های اقتصادی حاصل از مشاركت بهره برداران در پروژه توسعه شبكه های آبیاری و زهكشی واحد عمرانی شماره چهار بند امیر به مساحت 3950 هكتار بوده است. در این پژوهش كه به روش مطالعه موردی به اجرا در آمده است تلاش گردیده تا صرفه های اقتصادی حاصل از جلب مشاركت بهره برداران در فرآیند توسعه شبكه ها در منطقه، مورد مطالعه و كنكاش قرار گیرد. كشاورزان بهره‏ بردار مشاركت كننده در پروژه و همچنین كارشناسان و مجریان مسوول پروژه، جامعه آماری این مطالعه بوده ‏اند. یافته های پژوهش حاكی از آن است كه در فرآیند مذكور تاكنون بهره وری های اقتصادی قابل ملاحظه ای حاصل گردیده است كه علت اصلی آن توجیه بهره برداران و جلب همكاری بی شائبه آنان در فرآیند اجرا بوده است. صرفه های ناشی از عدم نیاز به تامین زمین معوض توسط كارفرما، صرفه جویی در تامین خاک مورد نیاز اجرای پروژه، جلوگیری از ایجاد وقفه بواسطه پیشگیری از تحمیل هزینه ‏های تعدیل ناشی از تاخیر در اجرای پروژه، از اهم موارد مورد محاسبه در این مطالعه بوده است. یافته‏ های پژوهش نشان داد كه در حدود 65 هزار میلیارد ریال در روند اجرای پروژه در سایه جلب مشاركت های مردمی، صرفه ‏جویی اقتصادی حاصل گردیده است. همچنین، فرآیند مذكور در آینده نیز صرفه های اقتصادی قابل توجهی را در روند بهره برداری بدلیل تطابق اجرای شبكه با نظرات و نیازهای بهره برداران بدنبال خواهد داشت.

توضیحات بیشتر