فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني :

فایل ورد مقاله سلکوکسيب: واکاوي اخلاقي يک کارآزمايي باليني که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در اسفند 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 26 تا 32 منتشر شده است.
نام: سلکوکسیب: واکاوی اخلاقی یک کارآزمایی بالینی
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اخلاق داروسازی
مقاله اخلاق در پژوهش
مقاله celecoxib

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سالاری پونه
جناب آقای / سرکار خانم: باقری علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از تاكید بر رعایت مسایل اخلاقی در پژوهش های پزشكی حفاظت از آزمودنی های انسانی شرکت کننده در این تحقیقات (چه بیمار و چه افراد سالم) و رعایت موازین دقیق علمی است به گونه ای كه به هیچ وجه سلامت افراد و جامعه فدای گسترش دانش بشری یا منافع مالی حاصل از پژوهش های پزشكی نگردد. عدم رعایت اخلاق در پژوهش و انتشار آثار پژوهشی علاوه بر بروز صدمات جبران ناپذیر به جامعه بشری اعتماد به جامعه پزشکی را خدشه دار می سازد. یكی از عللی كه در بعضی موارد داروهای جدید پس از مدتی از بازار مصرف خارج می شوند در حقیقت مشخص شدن عدم رعایت همین موازین در خلال تحقیق بر روی دارو می باشد. با توجه به این مطلب در این مقاله با واكاوی تحقیقات انجام شده در مورد داروی celecoxib كه مصرف بسیار زیادی در بین بیماران دارد، نقش شركت های داروسازی و محققان در چنین روندی مورد بررسی قرار گرفته است. به طوری كه سعی شده تا روند ورود داروهای جدید ضدالتهاب غیر استروئیدی به بازار مصرف، مطالعات تکمیلی انجام شده بر روی این داروها، سوء رفتارهای پژوهشی و در نهایت دلیل جمع شدن آن ها از بازار مورد بررسی قرار گیرد. با مطالعه روند پی گیری کارآزمایی های بالینی داروهای مهارگر COX-2 به خوبی اهمیت نقش حیاتی کمیته های اخلاق در پژوهش و رعایت کدها و راهنماهای اخلاقی بر سلامت بیماران روشن می شود. هم چنین، به عنوان آخرین حلقه از چرخه دارو – درمان تاكید می شود که هر یک از همكاران پزشک با در نظر گرفتن جمیع مطالعات و نظرات موجود در مورد داروهای جدید نسبت به تجویز آن ها اقدام نموده و سلامت جامعه را بیش از پیش در نظر بگیرند.

توضیحات بیشتر