فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب :

فایل ورد مقاله بررسي تاثير استفاده از الکل هاي سنگين بر کاهش تبخير از سطح مخازن آب که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در علوم كشاورزی و منابع طبیعی از صفحه 284 تا 293 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر استفاده از الکل های سنگین بر کاهش تبخیر از سطح مخازن آب
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کاهش تبخیر
مقاله هگزادکانول
مقاله اکتادکانول
مقاله سطح مخازن آب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پیری مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: حسام موسی
جناب آقای / سرکار خانم: دهقانی امیراحمد
جناب آقای / سرکار خانم: مفتاح هلقی مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: غزلی علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تبخیر از سطح مخازن آب علاوه بر اتلاف آب، موجب افزایش غلظت املاح و کاهش کیفیت آب نیز می گردد. کاربرد الکل های سنگین می تواند موجب کاهش شدت تبخیر و کاهش غلظت نمک آب، گردد. در این پژوهش دو نوع الكل هگزادکانول و اکتادکانول و ترکیبی از این الکل ها كه در اتانول حل شده بودند و معادل 20 و 40 گرم در هکتار، هر دو روز یک بار روی سطح تشت های تبخیر کلاس A اسپری شدند. عمق آب داخل تشت ها، در دو مرحله زمانی به ترتیب با استفاده از غلظت های 20 و 40 گرم در هکتار در مراحل اول و دوم و در مجموع طی مدت 38 روز اندازه گیری، و مقادیر آن با نمونه شاهد (بدون الکل)، مقایسه شد. برای انجام آنالیز آماری از نرم افزار آماری MINITAB استفاده گردید. نتایج نشان می دهد استفاده مجزا از هر دو نوع الکل، در کاهش تبخیر موثر بوده، ولی استفاده از ترکیب آنها می تواند تاثیر بیشتری در کاهش تبخیر از سطح آب، داشته باشد. در صورت استفاده از یك نوع الكل، استفاده از اکتادکانول، نتایج بهتری را نشان می دهد.

توضیحات بیشتر