فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون) :

فایل ورد مقاله حل توزيع عرضي سرعت جريان در رودخانه ها (مطالعه موردي: ايستگاه هيدرومتري ملاثاني- رودخانه کارون) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در علوم كشاورزی و منابع طبیعی از صفحه 273 تا 283 منتشر شده است.
نام: حل توزیع عرضی سرعت جریان در رودخانه ها (مطالعه موردی: ایستگاه هیدرومتری ملاثانی- رودخانه کارون)
این مقاله دارای 11 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رودخانه کارون
مقاله توزیع عرضی سرعت
مقاله مدل ریاضی شبه دوبعدی
مقاله واسنجی
مقاله صحت سنجی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ظهیری عبدالرضا
جناب آقای / سرکار خانم: ایوب زاده سیدعلی
جناب آقای / سرکار خانم: دهان زاده بهروز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از معمول ترین روش های تعیین دبی جریان رودخانه ها، اندازه گیری توزیع عرضی سرعت جریان در ایستگاه های هیدرومتری است. این کار در شرایط جریان طبیعی رودخانه و به ویژه در مواقع سیلابی، باید به طور منظم و به دفعات زیاد انجام شود. هزینه، زمان و خطرات انجام این کار در شرایط سیلاب قابل توجه می باشد. برای بهینه نمودن این فرآیند، استفاده از دستگاه های نوین اندازه گیری سرعت و نیز مدل های ریاضی دوبعدی و شبه دوبعدی مناسب، اجتناب ناپذیر است. در این مقاله، با ارایه یک مدل ریاضی شبه دوبعدی متناسب با تئوری هیدرولیک جریان در دشت های سیلابی سعی شده امکان محاسبه به نسبت دقیق توزیع عرضی سرعت در رودخانه ها در هر دو شرایط جریان عادی و سیلابی فراهم شود. این مدل در ایستگاه هیدرومتری ملاثانی از رودخانه کارون مورد آزمون قرار گرفته است. تحلیل نتایج محاسباتی نشان می دهد که متوسط خطا در برآورد دبی های عادی و سیلابی جریان در این ایستگاه حدود 9 درصد است.

توضیحات بیشتر