فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط :

فایل ورد مقاله بررسي چگونگي تاثيرگذاري پلان معماري بادگيرها در کاهش دماي محيط که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در علوم و تكنولوژی محیط زیست از صفحه 83 تا 91 منتشر شده است.
نام: بررسی چگونگی تاثیرگذاری پلان معماری بادگیرها در کاهش دمای محیط
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بادگیر
مقاله اقلیم گرم و خشک
مقاله تهویه طبیعی
مقاله نرم افزار فلوئنت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمودی مهناز
جناب آقای / سرکار خانم: مفیدی شمیرانی سیدمجید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بادگیرها از عناصر تاریخی معماری ایران می باشند که ابداعی مهم در معماری بومی تلقی می شوند. این عناصر که با رویکرد اقلیمی طراحی گردیده اند، به عنوان یک سیستم سرمایش ایستا شناخته شده اند و تهویه مطبوع را با بهره گیری از انرژی تجدید پذیر باد فراهم می آورند.
این تحقیق با هدف بررسی بادگیرهای اقلیم گرم و خشک انجام گرفته و شهر یزد به عنوان شهر مطالعه موردی برگزیده شده است. بادگیرهای یزد با فرم های متفاوتی دیده شده اند و این تحقیق نشان می دهد که ویژگی های شکلی آن ها نقش مهمی در عملکرد شان ایفا می کند.
مطالعه با بررسی های میدانی انجام گرفته و نمونه های انتخابی که 54 نمونه بوده، به صورت تصادفی در 5 محله شهر یزد انتخاب شده است. روش تحقیق توصیفی-تحلیلی است. ارتباط میان معماری و عملکرد بادگیرها برای اولین بار انجام گرفته است و در ابتدا بادگیرهای یزد گونه شناسی گردیده و سپس سرنمون ها برای تحلیل عددی و محاسبه رفتار حرارتی انتخاب شده اند.
این تحقیق با بهره گیری از علم دینامیک سیالات محاسباتی و استفاده از نرم افزار فلوئنت و تحلیل عددی انجام گرفته است. خانه رسولیان به عنوان نمونه موردی در نرم افزار مدل سازی گردیده و سپس سه نمونه پلان بادگیر در این خانه مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاصل حاکی از تفاوت نتایج دما و رطوبت در این سه مدل بود. پس از انجام محاسبات پلان برتر به لحاظ کارکرد رفتار حرارتی و تاثیرگذاری بر آسایش حرارتی مشخص گردیده است.

توضیحات بیشتر