فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي :

فایل ورد مقاله مدل سازي برآورد نسبت تحويل رسوب رگبار در حوزه آبخيز چهل گزي بر اساس ويژگي هاي اقليمي و هيدرولوژي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در علوم كشاورزی و منابع طبیعی از صفحه 253 تا 260 منتشر شده است.
نام: مدل سازی برآورد نسبت تحویل رسوب رگبار در حوزه آبخیز چهل گزی بر اساس ویژگی های اقلیمی و هیدرولوژی
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استان کردستان
مقاله تولید رسوب
مقاله سد قشلاق
مقاله مدل فرسایش خاک
مقاله نسبت تحویل رسوب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: غلامی لیلا
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی سیدحمیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: خالدی درویشان عبدالواحد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
استفاده از نسبت تحویل رسوب در حوزه های آبخیز به منظور تبدیل مقادیر اندازه گیری و یا تخمینی رسوب به فرسایش خاك برای متخصصان حفاظت خاك و آب ضروری است. حال آن كه عملكرد كلیه مدل های موجود و استناد به نتایج به دست آمده از آنها به دلیل تفاوت در فرآیند فرسایش خاك و تولید رسوب در آبخیز محل تهیه آنها همواره سوال برانگیز بوده است. از این رو، در پژوهش حاضر سعی بر آن بوده تا از طریق اندازه گیری مقدار فرسایش خاك و تولید رسوب 11 رگبار مطالعاتی، مقدار دقیق نسبت تحویل رسوب تعیین، و ارتباط آن با عوامل مختلف اقلیمی و هیدرولوژیكی در حوزه آبخیز چهل گزی سد قشلاق مورد بررسی قرار گیرد. نتایج به دست آمده از مدل سازی، دلالت بر امكان برآورد مناسب نسبت تحویل رسوب با استفاده از متغیرهای دبی اوج، حجم روان آب و عامل فرسایندگی با ضریب تعیین و خطای نسبی به ترتیب حدود 98 و 33 درصد داشته است. هم چنین نتایج آزمون t جفتی نبود اختلاف معنی دار بین مقادیر مشاهده ای و تخمینی نسبت تحویل رسوب را تایید نمود.

توضیحات بیشتر