فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر :

فایل ورد مقاله «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازي با فلسفه اخلاق و حقوق بشر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در اسفند 1389 در مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشكی از صفحه 1 تا 8 منتشر شده است.
نام: «حق مرگ»؛ کانون چالش اتانازی با فلسفه اخلاق و حقوق بشر
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اتانازی
مقاله حق حیات
مقاله حقوق بشر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ساریخانی عادل
جناب آقای / سرکار خانم: خاقانی اصفهانی مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در واکاوی اخلاقی اتانازی، چالش بنیادی، تقابل دو دیدگاه است: تعارض حق حیات به مثابه یکی از آرمان های اومانیسم، با ممنوعیت نقض کرامت انسانی در اندیشه اخلاقی. اتانازی ناقض این کرامت است. تامل در حدود جواز دخالت انسان در حیات خویش نیازمند تحلیلی چندوجهی است که نسل های حقوق بشر را در بستر درک عمیق از فلسفه های معاصر (به ویژه پسانوگرایی، به لحاظ تقویت ریشه های اتانازی) هدایت کند.
امکان سنجی قابلیت اسقاط حق حیات از دید حقوق طبیعی، وضعی و پسانوگرا، تحلیل مبانی ادله مخدوش موافقان اتانازی را میسر می سازد. کاوش در نسبت این مسایل با نسل چهارم حقوق بشر – «حق بر رعایت اخلاق زیستی» – حمایت از اتانازی را با چالش حذف «انسان به عنوان سرمایه اجتماعی» نیز مواجه می کند.
این نوشتار، نگرانی ها بابت تفوق رویکرد مدیریتی – که با تخصیص گزینشی منابع درمانی به بیماران، اتانازی را رشد می دهد – دورنمای ضدبشری اتانازی را به تصویر می کشد و اذهان اخلاقی – حقوقی را به تشریک مساعی برای تحدید جهانی سازی مشروعیت اتانازی دعوت می کند.

توضیحات بیشتر