فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه) :

فایل ورد مقاله تخمين آب اضافي مصرف شده در بخش کشاورزي (مطالعه موردي: بخش زراعت شهرستان بشرويه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در اقتصاد و توسعه كشاورزی (علوم و صنایع كشاورزی) از صفحه 279 تا 287 منتشر شده است.
نام: تخمین آب اضافی مصرف شده در بخش کشاورزی (مطالعه موردی: بخش زراعت شهرستان بشرویه)
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آب اضافی
مقاله تحلیل پوششی داده ها
مقاله مدیریت منابع آب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كنعانی تكتم
جناب آقای / سرکار خانم: صبوحی صابونی محمود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
وجود برداشتهای متفاوت نسبت به مقوله کارایی در ارتباط با آب مصرفی در بخش کشاورزی ممکن است از توسعه مناسب سیاست های حفظ منابع آب جلوگیری کند، خصوصا هنگامی که تاکید بر افزایش کارایی مصرف آب از طریق بهبود در سیستم های آبیاری باشد. هدف اصلی مطالعه حاضر برآورد مقدار آب اضافی مصرف شده برای نمونه ای متشکل از 15 مزرعه به روش تصادفی ساده واقع در استان خراسان جنوبی بین سالهای 1379 تا 1385 با استفاده از رهیافت تحلیل پوششی داده ها می ‌باشد نتایج نشان داد که ارتباط بسیار ضعیفی بین سیستم های آبیاری و مقدار مصرف آب اضافی وجود دارد. مدیریت نقش موثری در کارایی آب مصرفی نشان داد رابطه مثبتی بین مقدار آب اضافی و سن کشاورز و نیز رابطه منفی بین مقدار آب اضافی و اندازه زمین دیده شد. همچنین تفاوت هایی در مقدار آب اضافی مصرف شده میان مزارع واقع شده در دو موقعیت مکانی مختلف (بخش شرقی و جنوبی) نیز نشان داده شد. با توجه به یافته ها، مزارع کارا می ‌تواند به عنوان معیاری جهت بهبود کارایی آب آبیاری در منطقه مورد مطالعه، مورد توجه قرار بگیرند.

توضیحات بیشتر