فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان) :

فایل ورد مقاله ارزيابي و تحليل وضعيت پارک هاي شهري با استفاده از ابزار SWOT و ارايه مدل مناسب (مطالعه موردي پارک 8 شهريور شهر سمنان) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در علوم و تكنولوژی محیط زیست از صفحه 59 تا 73 منتشر شده است.
نام: ارزیابی و تحلیل وضعیت پارک های شهری با استفاده از ابزار SWOT و ارایه مدل مناسب (مطالعه موردی پارک 8 شهریور شهر سمنان)
این مقاله دارای 15 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله الگوی زیبا سازی منظر و محیط
مقاله ارزیابی
مقاله روش SWOT
مقاله پارک 8 شهریور سمنان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لاهیجانیان اكرم الملوك
جناب آقای / سرکار خانم: شیعه بیگی شادی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فضای سبز شهری یکی از عناصر ساختار شهری است که جزء فضاهای باز شهری به شمار می آید و دارای پوشش گیاهی است. از این فضاها می توان به عنوان لایه های تنفسی سیستم شهری نام برد که دارای عملکردهای مختلفی مانند زیباسازی شهر، تعدیل کننده شرایط محیطی و محل گذران اوقات فراغت می باشد.
این فضا در درجه اول از نظر مسایل زیست محیطی و در درجه دوم از نظر گذران ساعات فراغت به عنوان مراکز تفریحی و فرهنگی حایز اهمیت است. در این تحقیق ابتدا نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای پارک 8 شهریور سمنان شناسایی و وضع موجود آن با استفاده از روش SWOT در خصوص عناصر طبیعی و مصنوع پارک تحلیل و الگوی مناسب پارک پیشنهاد شده است. هم گام با آن نیازهای فزاینده شهر سمنان به فضای تفریحی-فراغتی و فضاهای سبز ویژه شهروندان و جذب طبیعت گرد شهری با نظر سنجی از کاربران بررسی شده است.
جامعه مورد مطالعه کلیه شهروندان شهر سمنان به تعداد 126780 نفر بر اساس سر شماری سال 1385 می باشد و تعداد نمونه 170 نفر از این مجموعه بوده است. در انجام این بخش از تحقیق 4 فرضیه در نظر گرفته شد هر چهار فرضیه تحقیق یعنی «دستیابی به معیارها و طراحی مناسب در پارک به ایجاد محیطی آرام بخش و مفرح ویژه شهروندان کمک می نماید»، «به کارگیری تمهیدات و تجهیزات مناسب در پارک به جذب شهروندان و اکوتوریسم می انجامد»، «الگوهای زیبا سازی منظر و محیط در پارک های شهری باعث جذب و افزایش کمی کاربران است»، «دستیابی به محیط زیبا و سبز شهری باعث افزایش کیفی زندگی شهروندان و سلامت روانی و جسمانی و بازدهی بیشتر در جامعه است»، با محاسبه فراوانی در صدی، انجام آزمون پیرسون و وجود تفاوت معنی دار بین سوالات تایید شد.

توضیحات بیشتر