فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز :

فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات كاربري اراضي با استفاده از تصاوير ماهواره اي: مطالعه موردي حوضه آب خيز تنگ سرخ شيراز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در علوم كشاورزی و منابع طبیعی از صفحه 242 تا 252 منتشر شده است.
نام: ارزیابی تغییرات كاربری اراضی با استفاده از تصاویر ماهواره ای: مطالعه موردی حوضه آب خیز تنگ سرخ شیراز
این مقاله دارای 11 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تغییر كاربری اراضی
مقاله تصاویر ماهواره ای
مقاله لندست
مقاله اسپات
مقاله طبقه بندی رقومی
مقاله شیراز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آهنی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: قربانی اردوان
جناب آقای / سرکار خانم: رستگارمقدم مرضیه
جناب آقای / سرکار خانم: فلاح شمسی سیدرشید
جناب آقای / سرکار خانم: باقرنژاد مجید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
رشد روزافزون جمعیت و تاثیر آن بر عرصه های طبیعی به همراه بهره برداری غیراصولی سبب تخریب کاربری ها و اکوسیستم شده است. به طوری که با ارزیابی تغییرات کاربری ها، امکان برنامه ریزی و مدیریت اراضی جهت کاهش اثر تخریبی بهره برداری ها امکان پذیر می گردد. در این راستا استفاده از علوم و فنون جدید مانند سنجش از دور و تصاویر ماهواره ای کمک شایانی به ارزیابی درست و منطقی در زمان کوتاه و هزینه کم می نماید. در این پژوهش با استفاده از تصاویر لندست و اسپات و اصلاح خطاهای ژئومتری، رادیومتری و اختلاف فصل تصویربرداری، بهترین تركیب باندی انتخاب و نقشه كاربری اراضی حوضه آب خیز تنگ سرخ شیراز با استفاده از طبقه بندی نظارت شده و الگوریتم حداكثر احتمال تشابه برای سال های 1367 و 1384 تهیه شد. درستی نقشه های تولیدی با آزمون صحت كلی و آماره كاپا محاسبه و نتایج نشان داد میزان تغییرپذیری اراضی بایر از 42 به 115 درصد و دیم زارها از 128 به 171 درصد افزایش، در مقابل سطوح جنگلی از 298 به 283 درصد و مراتع از 369 به 268 درصد كاهش یافته است. تحلیل آماری در سطوح 1 و 5 درصد نشان داد طبقات زراعت آبی برای نقشه 1367 به ترتیب 073 و 077 درصد و برای باغ 053 و 057 درصد از بیش ترین و کم ترین درصد اطمینان برخوردار است. برای نقشه 1384 در سطوح آماری بالا طبقات مرتع به ترتیب 079 و 082 و مناطق مسکونی 066 و 070 درصد از بیش ترین و کم ترین درصد اطمینان برخوردار بوده است. با توجه به آزمون صحت و درصد حدود اطمینان نقشه های تهیه شده از دقت قابل قبول برخوردار بوده اند.

توضیحات بیشتر