فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران :

فایل ورد مقاله تعيين و اندازه گيري راديواکتيويته طبيعي در نمونه هاي محيطي منطقه معدن سونگون ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در علوم و تكنولوژی محیط زیست از صفحه 49 تا 57 منتشر شده است.
نام: تعیین و اندازه گیری رادیواکتیویته طبیعی در نمونه های محیطی منطقه معدن سونگون ایران
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رادیو اکتیویته طبیعی
مقاله خاک
مقاله سنگ
مقاله پتاسیم
مقاله توریم
مقاله اورانیم
مقاله آشکار ساز HPGe

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آذروند بهاره
جناب آقای / سرکار خانم: انوریان ستار

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با توجه به اهمیت شناسایی عوامل آلاینده محیطی و حفاظت در برابر آن ها، هدف از انجام این طرح، تعیین میزان رادیواکتیویته طبیعی در منطقه معدن مس سونگون و مقایسه آن با سطح استاندارد جهانی است. در این کار پژوهشی میزان رادیواکتیویته طبیعی در خاک و سنگ مناطق مختلف معدن مس سونگون اندازه گیری شده است. اکتیویته ویژه رادیونوکلوئیدهای 238U و 232Th و 40k با به کار گیری سیستم طیف سنجی اشعه گاما و آشکارساز فوق خالص ژرمانیم (HPGe) اندازه گیری شده و آنالیز طیف گامای به دست آمده توسط نرم افزار Mastro و با در نظر گرفتن ضرایب خود جذبی نمونه ها، انجام یافته است.
محاسبات نشان می دهند که میزان عناصر فوق به خصوص 40kدر بسیاری از نقاط منطقه، از مقدار میانگین جهانی ارایه شده توسط UNSCEAR, (2000) بالاتر است.
با توجه به اثرات بیولوژیکی تشعشع در انسان نتایج به دست آمده به لحاظ حفاظت در برابر پرتوها و سلامتی افرادی که در معدن مشغول فعالیت هستند، بسیار حایز اهمیت است.

توضیحات بیشتر