فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران) :

فایل ورد مقاله تعيين کالاهاي مناسب براي مبادله در بازار آتي (مطالعه موردي: محصولات کشاورزي ايران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در اقتصاد و توسعه كشاورزی (علوم و صنایع كشاورزی) از صفحه 268 تا 278 منتشر شده است.
نام: تعیین کالاهای مناسب برای مبادله در بازار آتی (مطالعه موردی: محصولات کشاورزی ایران)
این مقاله دارای 11 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قراردادهای آتی
مقاله خصوصیات کالا
مقاله عملکرد پوشش ریسک
مقاله بورس کالای کشاورزی
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی یكانی سیدعلی
جناب آقای / سرکار خانم: زیبایی منصور

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این مقاله سعی گردیده که مناسب ترین کالاها برای راه اندازی یک بازار آتی محصولات کشاورزی در ایران انتخاب گردد. به این منظور دو روش مختلف مورد استفاده قرار گرفته است: روش اول بر تعیین عواملی که به صورت معناداری در موفقیت یا شکست قراردادهای آتی محصولات کشاورزی مورد استفاده در مهمترین بازارهای آتی جهان موثر بوده استوار می باشد. در روش دوم شبیه سازی عملکرد پوشش ریسک کالاهای مورد مطالعه به منظور تعیین محصولاتی که بالاترین احتمال پذیرش جهت مبادله در بازار آتی را از سوی تولیدکنندگان محصولات کشاورزی دارا می باشند مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس نتایج این مطالعه درجه تجاری بودن، اندازه بازار نقدی و نوسانات قیمت های نقدی محصولات، بیشترین اثر را در توفیق بکارگیری قراردادهای آتی آنها خواهد داشت. همچنین برخی کالاها با وجود دارا بودن شرایط لازم برای ورود به بازار آتی، ازجذابیت کافی برای مبادله در چنین بازارهایی از نقطه نظر پوشش ریسک تولیدکنندگان برخوردار نمی باشند. به طورکلی نتایج این مطالعه نشان دادند که سه محصول زعفران، پسته و برنج مناسب ترین کالاها برای تاسیس بازار آتی محصولات کشاورزی در ایران می باشند.

توضیحات بیشتر