فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381) :

فایل ورد مقاله ارزيابي کارايي شرکتهاي توليدکننده سيمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحليل پوششي داده ها (1387-1381) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهشنامه اقتصادی از صفحه 199 تا 220 منتشر شده است.
نام: ارزیابی کارایی شرکتهای تولیدکننده سیمان در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحلیل پوششی داده ها (1387-1381)
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بورس اوراق بهادار تهران
مقاله ارزشیابی
مقاله شرکتهای تولیدکننده سیمان
مقاله مدل تحلیل پوششی داده ها DEA
مقاله بازده به مقیاس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: تقی زاده هوشنگ
جناب آقای / سرکار خانم: پورربی میروحید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این مقاله به بررسی کارایی شرکتهای تولیدکننده سیمان پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از مدل تحلیل پوششی داده ها می پردازد. تعداد واحدهای تشکیل دهنده جامعه آماری بر اساس اطلاعات بورس تهران؛ 23 شرکت است. یکی از تکنیک هایی که بخوبی در این جهت موثر می باشد، مدل تحلیل پوششی داده ها (DEA) است. روش تحلیل پوششی داده ها بر مبنای مدل برنامه ریزی خطی بنا شده و این روش نیازمند یک سری اطلاعاتی است که با تحلیل آن کارایی یا عدم کارایی واحدهای تصمیم گیرنده مشخص می شود. در این مقاله، با تهیه و تدوین مهمترین شاخصها، ورودیها و خروجیهای مدل DEA مشخص شده است. ورودیها شامل نیروی انسانی، مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات و انرژی بوده و خروجیهای در نظر گرفته شده نیز فروش خالص، افزایش (کاهش) در موجودی کالای ساخته شده، افزایش (کاهش) در موجودی کالای در جریان ساخت و سود حاصل از سرمایه گذاری هستند. بر اساس اطلاعات موجود نتایج کارایی هر یک از شرکتها با استفاده از نرم افزار DEAP2 بدست آمده است. در نهایت کاراترین شرکتها به عنوان الگو انتخاب و معرفی شده اند. ضمن مقایسه، شرکتهای ناکارا می توانند خود را به شرکتهای کارا نزدیک نموده تا به سطح کارایی لازم دسترسی یابند.

توضیحات بیشتر