فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام :

فایل ورد مقاله رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده تعديل شده بر اساس تورم با بازده و قيمت سهام که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهشنامه اقتصادی از صفحه 145 تا 172 منتشر شده است.
نام: رابطه بین ارزش افزوده اقتصادی و ارزش افزوده تعدیل شده بر اساس تورم با بازده و قیمت سهام
این مقاله دارای 28 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بورس اوراق بهادار تهران
مقاله ارزش افزوده اقتصادی
مقاله ارزش افزوده اقتصادی تعدیل شده
مقاله تورم
مقاله بازده سهام

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سعیدی علی
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری نوردین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این پژوهش با عنایت به سطح بالای تورم در کشور معیاری تعدیل شده از ارزش افزوده اقتصادی از بابت آثار تورمی ارایه شده است. در تحقیق حاضر در پی بررسی این ادعا هستیم که ارزش افزوده اقتصادی تعدیل شده نسبت به ارزش افزوده اقتصادی اسمی اندازه گیری بهتری از عملکرد شرکت بر مبنای بازده و قیمت سهام ارایه می دهد. برای انجام این بررسی دو فرضیه، مورد آزمون قرار گرفت و برای آزمون هر فرضیه دو مدل رگرسیونی رقیب برآورد شد. برای برآورد مدل های رگرسیون از داده های 374 سال – شرکت در سالهای 1385-1380 استفاده شد.
نتایج این بررسی نشان می دهد که ارزش افزوده اقتصادی تعدیل شده برای ارزیابی عملکرد شرکتها بر مبنای بازده سهام، بر ارزش افزوده اقتصادی اسمی برتری ندارد. در رابطه با ارزیابی عملکرد شرکت بر اساس قیمت سهام، فقط در سطح سه صنعت کانی و سیمان، فلزات اساسی و محصولات فلزی و صنعت دارویی و شیمیایی برتری ارزش افزوده اقتصادی تعدیل شده به چشم می خورد. بطور کلی نتایج بدست آمده از پژوهش حاضر بیانگر آن است که در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، برتری ارزش افزوده اقتصادی تعدیل شده به منظور ارزیابی عملکرد شرکت (بر مبنای بازده و قیمت سهام) بر ارزش افزوده اقتصادی اسمی مبهم است.

توضیحات بیشتر