فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير :

فایل ورد مقاله استهلاک انرژي جريان در سرريزهاي پلکاني توري سنگي با به کارگيري صفحات نفوذناپذير که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در علوم كشاورزی و منابع طبیعی از صفحه 234 تا 241 منتشر شده است.
نام: استهلاک انرژی جریان در سرریزهای پلکانی توری سنگی با به کارگیری صفحات نفوذناپذیر
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سرریز گابیونی پلكانی
مقاله پراكنش انرژی جریان
مقاله صفحه نفوذناپذیر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مفتاح هلقی مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: عزیزی احمد
جناب آقای / سرکار خانم: دهقانی امیراحمد
جناب آقای / سرکار خانم: الحسینی نرگس سادات

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه سازه های توری سنگی به دلیل سهولت اجرا، دسترسی آسان، دوام و اقتصادی بودن، به صورت گسترده جهت حفاظت از سازه های آبی مورد استفاده قرار می گیرند. سرریزهای پلكانی تور ی سنگی، بیشتر در مسیر رودخانه ها جهت حفاظت از بستر رودخانه و حوزه های آب خیز مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه سرریزها به لحاظ كارآیی مناسب در استهلاك انرژی جریان، مورد توجه بیشتر طراحان قرار گرفته است. در این سرریزها دو نوع جریان روگذر و درون گذر وجود دارد كه در استهلاك انرژی نقش دارند. نتایج آزمایش ها نشان می دهند كه افت انرژی جریان روگذر به مراتب از جریان درون گذر بیشتر است. در این پژوهش به منظور افزایش پراكنش انرژی جریان از یك سو و افزایش پایداری سازه ای از سوی دیگر از صفحات فلزی در اندازه های مختلف در درون توری سنگ ها استفاده گردید و نقش ارتفاع صفحه در میزان افت انرژی، مورد بررسی قرار گرفت. در آزمایش های انجام شده شیب بالادست به دلیل پایداری سازه ای 1:1، شیب های پایین دست 1:1، 1:2 و 1:3 ارتفاع سرریز 30 سانتی متر، 10، 20، 30 سانتی متر و دبی جریان در محدوده 10 الی 40 لیتر بر ثانیه بوده است. نتایج آزمایش ها، افزایش راندمان افت انرژی جریان در صفحات با ارتفاع 10 سانتی متر را نسبت به سایر حالات نشان داده است. بیش ترین استهلاك انرژی مشاهده شده در دبی 135 لیتر بر ثانیه، شیب پایین دست 1:1 و ارتفاع صفحه 10 سانتی متری، 826 درصد بوده است.

توضیحات بیشتر