فایل ورد مقاله تاثير شش ماه تمرين ورزشي هوازي بر سطوح لپتين، کورتيزول، انسولين و گلوکز سرم زنان ميانسال لاغر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير شش ماه تمرين ورزشي هوازي بر سطوح لپتين، کورتيزول، انسولين و گلوکز سرم زنان ميانسال لاغر دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير شش ماه تمرين ورزشي هوازي بر سطوح لپتين، کورتيزول، انسولين و گلوکز سرم زنان ميانسال لاغر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير شش ماه تمرين ورزشي هوازي بر سطوح لپتين، کورتيزول، انسولين و گلوکز سرم زنان ميانسال لاغر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير شش ماه تمرين ورزشي هوازي بر سطوح لپتين، کورتيزول، انسولين و گلوکز سرم زنان ميانسال لاغر :

مقاله تاثیر شش ماه تمرین ورزشی هوازی بر سطوح لپتین، کورتیزول، انسولین و گلوکز سرم زنان میانسال لاغر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در مجله پزشكی كوثر از صفحه 53 تا 59 منتشر شده است.
نام: تاثیر شش ماه تمرین ورزشی هوازی بر سطوح لپتین، کورتیزول، انسولین و گلوکز سرم زنان میانسال لاغر
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تمرین ورزشی هوازی
مقاله لپتین
مقاله كورتیزول
مقاله انسولین
مقاله گلوكز
مقاله زنان میانسال لاغر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بیژه ناهید
جناب آقای / سرکار خانم: معظمی مهتاب
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی امین
جناب آقای / سرکار خانم: صمدپور فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: ذبیحی علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اهداف: لپتین یک هورمون پپتیدی است که به طور عمده توسط بافت چربی ترشح می شود و متابولیزم و تعادل انرژی را تنظیم کرده و باعث کنترل وزن بدن می شود. تاثیر یک دوره طولانی تمرینات ورزشی بر سطوح سرمی لپتین مبهم است. این مطالعه به منظور بررسی تاثیر 6 ماه تمرین ورزشی هوازی بر سطوح لپتین، کورتیزول، انسولین و گلوکز سرم در زنان میانسال لاغر انجام شد.
مواد و روش ها: این مطالعه نیمه تجربی در سال 1388 روی 19 نفر زن میانسال سالم که به روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شده بودند، انجام شد. به طور تصادفی در دو گروه تجربی (11 نفر) و کنترل (8 نفر) قرار گرفتند. پروتکل تمرین شامل تمرینات هوازی به مدت شش ماه و 3 جلسه در هفته و هر جلسه 60 دقیقه با شدت 60 تا 70% ضربان قلب ذخیره بود. داده ها با نرم افزار SPSS 16 به کمک روش های آماری توصیفی و تحلیلی شامل آزمون T مستقل برای بررسی تغییرات بین گروهی تجزیه و تحلیل شد.
یافته ها: تغییرات میانگین متغیرها از مرحله پیش آزمون تا پس آزمون در دو گروه کنترل و تجربی تفاوت معنی داری نداشت. شش ماه تمرین هوازی تغییر معنی داری در وزن و شاخص توده بدن افراد ایجاد نکرد و سطوح لپتین، کورتیزول، انسولین، استرادیول و گلوکز خون را به طور معنی دار تغییر نداد.
نتیجه گیری: تمرینات هوازی به مدت شش ماه در زنان لاغر میانسال سبب کاهش معنی دار در میزان لپتین، کورتیزول، انسولین و گلوکز سرم نمی شود. فعالیت بدنی منظم احتمالا در صورتی سبب کاهش میزان لپتین سرم می شود که شاخص توده بدن و توده چربی بدن به طور همزمان کاهش پیدا کند.

توضیحات بیشتر