فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد :

فایل ورد مقاله ميزان بقاي بيماران مبتلا به آدنوکارسينوماي معده در شهر يزد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در مجله پزشكی كوثر از صفحه 39 تا 44 منتشر شده است.
نام: میزان بقای بیماران مبتلا به آدنوکارسینومای معده در شهر یزد
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بقا
مقاله سرطان معده
مقاله آدنوکارسینوما
مقاله نئوادجوانت
مقاله شیمی- پرتودرمانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اخوان علی
جناب آقای / سرکار خانم: بشردوست نصراله
جناب آقای / سرکار خانم: مقیمی منصور
جناب آقای / سرکار خانم: سیف الدینی آزاده
جناب آقای / سرکار خانم: صالحی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اهداف: سرطان معده یکی از شایع ترین سرطان ها در ایران و از مهم ترین علل مرگ ناشی از سرطان است. با وجود پیشرفت های درمانی این بیماری همچنان موجب میزان بالایی از مرگ و میر می شود و در مورد نحوه درمان بیماران بحث های گسترده ای در دنیا وجود دارد. این مطالعه با هدف بررسی فاکتورهای موثر در پیش آگهی و میزان بقا و تاثیر درمان ها در میزان بقای بیماران مبتلا به آدنوکارسینومای معده انجام شد.
مواد و روش ها: این مطالعه تحلیلی و از نوع گزارش موارد روی 47 بیمار مبتلا به آدنوکارسینومای معده و یا کاردیا مراجعه کننده به مرکز پرتودرمانی شهید رمضان زاده یزد در سال های 1383 تا 1388 که به روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شدند، انجام شد. اطلاعات مورد نیاز از پرونده بیماران استخراج و پیگیری بیماران با تماس تلفنی انجام شد. برای تحلیل داده ها از نرم افزار SPSS 13 و منحنی کاپلان مایر استفاده شد.
یافته ها: بقای دوساله بیماران 50% و بقای سه ساله حدود 30% و میانگین بقا 299 ماه و میانگین بقا بدون بیماری 1295 ماه بود. بقا ارتباط معنی داری با مرحله بیماری (p=0.46) و درمان انجام شده (p=0.027) و حاشیه جراحی داشت. بهترین بقا از آن بیمارانی بود که ترکیبی از جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی دریافت کرده بودند. بقا با نوع آدنوکارسینوم، محل تومور و درجه تومور و نوع رژیم شیمی درمانی ارتباط نداشت.
نتیجه گیری: سن، جنس، نوع جراحی انجام شده، محل تومور، درجه تومور و نوع شیمی درمانی بر بقا موثر نیستند. مرحله بیماری، نوع درمان انجام شده و حاشیه جراحی بر بقای بیماران موثرند. به نظر می رسد ترکیبی از جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی بیشترین تاثیر را بر بقای بیماران بگذارد.

توضیحات بیشتر