فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14 دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14 :

فایل ورد مقاله گاه نگاري جوان ترين جنبش لرزه اي گسل فيروزکوه با استفاده از روش کربن 14 که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم زمین از صفحه 95 تا 98 منتشر شده است.
نام: گاه نگاری جوان ترین جنبش لرزه ای گسل فیروزکوه با استفاده از روش کربن 14
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فیروزکوه
مقاله پارینه لرزه شناسی
مقاله کربن 14
مقاله ترانشه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نظری حمید
جناب آقای / سرکار خانم: ریتز ژان فرانسوا
جناب آقای / سرکار خانم: واكر ریچارد
جناب آقای / سرکار خانم: سلامتی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمی عباس
جناب آقای / سرکار خانم: شافعی علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گسل فیروزکوه در بیشتر بخش خود در لبه جنوبی دره فیروزکوه در باختر البرز مرکزی قرار دارد. گسل فیروزکوه با درازای 70 کیلومتر و راستای جنوب باختری- شمال خاوری و سازوکار کار چپ گرد- کششی از جمله ساختارهای گسله و مهم در ناحیه البرز مرکزی است. از این گسل در گذشته به عنوان گسل فشاری با شیب به سوی جنوب یاد شده است. پژوهش های پارینه لرزه شناسی و سن سنجی رادیوکربن در راستای گسل راستالغز – چپ گرد فیروزکوه نشانگر رخداد زمین لرزه های بزرگ در البرز مرکزی در طی هولوسن است. در این نوشتار داده های به دست آمده از یکی از دو ترانشه حفر شده با درازای 40 متر، پهنای 2 متر و ژرفای 4 متر واقع در خاور فیروزکوه ارایه می شود. در محلی که اثرات به جای مانده از آخرین زمین لرزه رخداده بر اثر جنبش گسل فیروزکوه در دومین ترانشه (F2) یافت شده است. رخداد آخرین زمین لرزه با اثرات به جای مانده از گسل خوردگی جوان بر روی نهشته های سطحی که خود به طور چینه ای پوشاننده آبرفت های دارای قطعاتی از استخوان های انسانی است، قابل رهگیری است. سن به دست آمده برای این قطعات استخوانی که در ژرفای 70-60 سانتی متری ترانشه یافت شده است بر اساس روش کربن 14 برابر 28±1159 سال (پیش از 1950 میلادی،BP ) برآورد می شود. با توجه به نرخ لغزش برآورد شده در هر رخداد لرزه ای که از بررسی نگاشت (لوگ) پارینه لرزه شناسی دیواره خاوری ترانشه (F1) به دست آمده است، بزرگای برآورد شده برای هر لرزه کهن نزدیک به 7 است.

توضیحات بیشتر