فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت :

فایل ورد مقاله ارزيابي کمي و کيفي ترميم در زخم هاي پوستي تمام ضخامت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در مجله پزشكی كوثر از صفحه 27 تا 31 منتشر شده است.
نام: ارزیابی کمی و کیفی ترمیم در زخم های پوستی تمام ضخامت
این مقاله دارای 5 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ترمیم بافت
مقاله زخم تمام ضخامت
مقاله پوست
مقاله موش صحرایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: واردی معصومه
جناب آقای / سرکار خانم: دهقانی غلامعباس
جناب آقای / سرکار خانم: تابعی سیدضیاالدین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اهداف: در فرآیند بهبود زخم، سرعت بسته شدن زخم شاخص کمیت و سرعت تکامل آن شاخص کیفیت است. سرعت بسته شدن زخم اغلب با اندازه گیری سطح زخم و تکامل آن با معاینات فیزیکی ارزیابی می شود. هدف از این مطالعه ارایه روشی نیمه کمی با دقت و حساسیت لازم برای بررسی کمیت و کیفیت فرآیند ترمیم زخم های پوستی تمام ضخامت در مطالعات حیوانی بود.
مواد و روش ها: در این مطالعه تجربی از تعداد 20 موش سفید صحرایی نر بالغ استفاده شد. زخم های تمام ضخامت در پشت موش ها ایجاد و 12 روز بعد بررسی شدند. در مطالعه ماکروسکوپی برای تعیین درصد زخم های باز و بسته، از زخم ها تصویربرداری و سطح آنها با نرم افزار ScnImage محاسبه شد. شاخص های کیفیت ترمیم با کنترل قرمزی و تورم ارزیابی شدند. در مطالعه میکروسکوپی زخم ها برداشت و بعد از تثبیت و پردازش به روش هماتوکسیلین و ائوزین رنگ آمیزی شدند. باز و بسته بودن زخم ها با بررسی میکروسکوپی برش ها تعیین شد و شاخص های کیفیت ترمیم شامل التهاب، تراکم سلولی و گستردگی رگ های خونی در برش ها ارزیابی شدند.
یافته ها: در بررسی ماکروسکوپی 217% زخم ها بسته و 783% باز بودند. با مطالعه میکروسکوپی 40% زخم ها بسته و 60 % آنها باز بودند. وجود لخته خشک در سطح زخم ها علت این اختلافِ معنی دار (p<0.05) بود. با روش میکروسکوپی شاخص های کیفیت ترمیم در حاشیه و مرکز بافت ترمیمی متفاوت بود. این پارامترها با روش ماکروسکوپی قابل ارزیابی نبودند.
نتیجه گیری: ارزیابی ترمیم با روش های ماکروسکوپی خطاهای قابل ملاحظه ای دارد. بنابراین در مطالعات پایه و بررسی اثر داروها باید روش های میکروسکوپی به کار گرفته شوند.

توضیحات بیشتر