فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند :

فایل ورد مقاله کاربرد سنجش از دور در پي جويي پوميس در پيرامون قله دماوند که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم زمین از صفحه 3 تا 8 منتشر شده است.
نام: کاربرد سنجش از دور در پی جویی پومیس در پیرامون قله دماوند
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زاویه طیفی
مقاله پومیس
مقاله سنجش از دور
مقاله سنجنده ASTER
مقاله مدل رقومی ارتفاع
مقاله سنجنده ETM+

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مسعودی سیدمسعود
جناب آقای / سرکار خانم: فریدونی فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: متكان علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این پژوهش برای نخستین بار پومیس های پیرامون قله دماوند با استفاده از داده های ماهواره ای ETM+، Aster، IRS و مدل رقومی ارتفاع (DEM) مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا تصحیحات اتمسفری، توپوگرافی و هندسی بر روی داده های ماهواره ای انجام شد. پس از عملیات پیش پردازش (Preprocessing) روش های تجزیه و تحلیل مولفه های اصلی (PCA)، تبدیل رنگ IHS، ترکیبات رنگی دروغین (FCC)، عامل شاخص بهینه(OIF) و طبقه بندی نظارت شده (Supervised classification) به کارگرفته شد. ترکیب باندهای ETM+ در آشکارسازی معادن پومیس توانایی بالایی دارد. توانایی تصویر PAN در تشخیص جاده ها و سینه کارهای معدنی و نیز در ترکیب دقت مکانی با محدوده مریی و فراسرخ (مادون قرمز) نزدیک (VNIR) سنجنده Aster بهتر از سنجنده ETM+بوده است. روش های IHS و PCA تقریبا به طور یکسان نواحی پومیسی و تراکی آندزیتی را آشکارسازی می نماید. محدوده طیفی VNIR با توجه به شدت روشنایی بیشتر و تغییرات توپوگرافی و پوشش گیاهی، مناسب نبوده و باعث تداخل کلاس ها می شوند. در مجموع، برای بیشتر سنگ ها محدوده طیفی فراسرخ متوسط (SWIR) بیشترین کارآیی را در مقایسه با محدوده طیفی VNIR دارد. استفاده از DEM برای جداسازی زمین های کم شیب که محل انباشت پومیس های ریزشی هستند، در مناطق شمالی و خاوری و برخی از نواحی جنوبی قله موثر بوده است. به علت محدود بودن تعداد پیکسل های نمونه برداری، الگوریتم مورداستفاده در طبقه بندی نظارت شده، روش زاویه طیفی(SAM) است. در نهایت، پراکنش پومیس در چارچوب نقشه پتانسیل پومیس ارایه شد. با محاسبه سطوح همپوشانی لایه سازند زمین شناسی موثر با محدوده های سینه کارهای معدنی استخراج شده از تصویر PAN مقدار این همپوشانی 93 در صد به دست آمد.

توضیحات بیشتر