فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد :

فایل ورد مقاله ژئوشيمي سازند آسماري در مقاطع سطح الارضي تنگ سپو و تنگ بن در ناحيه استان کهگيلويه و بويراحمد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم زمین از صفحه 23 تا 32 منتشر شده است.
نام: ژئوشیمی سازند آسماری در مقاطع سطح الارضی تنگ سپو و تنگ بن در ناحیه استان کهگیلویه و بویراحمد
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سازند آسماری
مقاله ژئوشیمی
مقاله الیگوسن
مقاله میوسن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مصدق كریمی زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: آدابی محمدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی عباس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مطالعات ژئوشیمی سازند آسماری در دو برش چینه شناسی از سازند آسماری واقع در تنگ سپو در حوالی شهر دهدشت (استان کهگیلویه و بویراحمد) و تنگ بن نزدیک به شهر بهبهان (استان خوزستان) به ترتیب با ستبراهای 260 و 214 متر، به همراه بخش هایی از راس سازند پابده بررسی شد. در منطقه مورد مطالعه، نهشته های کربناتی سازند آسماری با سن الیگوسن بالاییLate Oligocene) ) و میوسن زیرینEarly Miocene) )، بین سازند پابده در زیر و سازند گچساران در بالا نهشته شده است. بر اساس مطالعات ایزوتوپی اکسیژن و کربن و تجزیه عنصری (عناصر فرعی و اصلی)، سازند آسماری بیشتر، تحت تاثیر دیاژنز جوی (meteoric) قرار گرفته است و روند J وارون (inverted-J trend) حاکی از تاثیر این نوع دیاژنز است. همچنین سامانه دیاژنتیکی از نوع بسته تا نیمه بسته، برآورد شده است. مطالعات ژئوشیمیایی حاکی از این است که ترکیب کانی شناسی اولیه سازند آسماری آراگونیتی است. بر اساس این تغییرات، مرز بین سازند پابده و سازند آسماری بر اساس مطالعات ایزوتوپ اکسیژن و کربن قابل تشخیص است. مقادیر ایزوتوپ اکسیژن و کربن برای سازند پابده، بیشتر منفی و برای سازند آسماری مثبت تا منفی است. افزون بر این، مقادیر عنصرSr در سازند پابده بیشتر از سازند آسماری است. تغییرات ایزوتوپی و عنصری بین شاتین (Chattian) و آکویتانین و بین آکویتانین (Aquitanian) و بوردیگالین (Burdigalian) به نسبت روشن و مشخص است.

توضیحات بیشتر