فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها :

فایل ورد مقاله اجراي فرايند روايي محتوا در طراحي پرسشنامه‌ ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در مجله اپیدمیولوژی ایران از صفحه 66 تا 74 منتشر شده است.
نام: اجرای فرایند روایی محتوا در طراحی پرسشنامه‌ ها
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله روایی محتوا
مقاله طراحی پرسشنامه
مقاله فرایند روایی محتوا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عبداله پور ابراهیم
جناب آقای / سرکار خانم: نجات سحرناز
جناب آقای / سرکار خانم: نوروزیان مریم
جناب آقای / سرکار خانم: مجدزاده سیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه و اهداف: روایی محتوا نخستین نوع از انواع روایی ‌ها است كه باید از وجود آن در طول فرایند طراحی یک ابزار اطمینان حاصل شود. پیش نیاز بودن این روایی برای سایر انواع روایی ‌ها و ارتباط نزدیک آن با پایایی اجرای آن را گامی حیاتی در طراحی پرسشنامه معرفی نموده است. با این وجود كم اهمیت شمردن آن در مقالات مختلف (مخصوصا مقالات داخلی) شفاف ‌سازی اهمیت اجرای این فرایند را در طراحی پرسشنامه ‌ها ضروری ساخته است. لذا در مقاله حاضر مراحل تهیه و ارزیابی محتوای مناسب برای پرسش نامه ‌ها بیان خواهد شد.
روش كار: مراحل اجرای فرایند روایی محتوا به منظور طراحی پرسشنامه‌ های روا و پایا شامل طراحی (شناسایی حیطه ‌ها، تولید آیتم ‌ها و ساخت ابزار) و كمی‌ سازی (تعیین درجه توافق بین متخصصین، تعیین مناسبت و شفافیت سوالات و مناسبت، شفافیت و جامعیت كل ابزار) در مقاله حاضر بیان شده است.
نتیجه ‌گیری: اهمیت وجود روایی محتوا به هنگام طراحی پرسشنامه ‌ها تنها به اطمینان از دستیابی به شاخص ‌های روایی محتوای مطلوب (مناسبت، شفافیت و جامعیت) خلاصه نمی ‌شود. در كنار دستیابی به شاخص ‌های مذكور بهبود شاخص ‌های پایایی ابزار و كمک به كاهش منابع (مالی و زمانی) مورد نیاز برای تهیه پرسشنامه از مزایای دیگر آن به شمار می‌ رود. هر چند كیفی بودن پاسخ‌ های متخصصین از جمله مشكلات اجرای آن است، ولی كمی ‌تر شدن مراحل اجرای آن تا حدود زیادی نگرانی ‌ها را در این مورد كاهش داده است. موارد مذكور لزوم اجرای دقیق مراحل فرایند روایی محتوا در طراحی پرسشنامه ‌ها توسط محققین را نمایان می ‌سازد.

توضیحات بیشتر