فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک :

فایل ورد مقاله اپيدميولوژي صدمات مغزي بيماران بستري در شهر اراک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در مجله اپیدمیولوژی ایران از صفحه 61 تا 65 منتشر شده است.
نام: اپیدمیولوژی صدمات مغزی بیماران بستری در شهر اراک
این مقاله دارای 5 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله صدمات مغزی
مقاله اپیدمیولوژی
مقاله بستری
مقاله معیار کمای گلاسکو

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیمی فخار حمیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: زند سلیمان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه و اهداف: صدمات مغزی ویران کننده ‌ترین نوع صدمات ناشی از حوادث است و عامل مهم مرگ و ناتوانی افراد جامعه و به خصوص جوانان است. شناخت وضعیت موجود و عوامل تاثیرگذار بر صدمات مغزی اولین قدم در برنامه ‌ریزی برای کاهش آسیب ‌های ناشی از آن محسوب می ‌گردد. این مطالعه با هدف بررسی اپیدمیولوژیک صدمات مغزی در بیمارستان ولی عصر اراک به انجام رسیده است.
روش کار: در این مطالعه توصیفی با مراجعه به پرونده 1105 بیمار مبتلا به صدمات مغزی در سال ‌های 1384 و 1385 اطلاعات لازم درمورد شدت صدمه برحسب (GCS) علت بستری، اطلاعات دموگرافیک ونتیجه درمان استخراج و ثبت گردید. سپس اطلاعات حاصله با استفاده از آمار توصیفی، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.
نتایج: اکثر بیماران مورد مطالعه سنی کمتر از 10 سال داشتند (%252) و مردان بیشتر از زنان مبتلا به صدمه مغزی شده بودند (%6471). همچنین به طور کلی صدمه مغزی خفیف بیشترین شیوع را داشته (%812) و عمده ترین علت صدمات مغزی، سقوط از ارتفاع کم بود (%184). در طی مرحله بستری در بیمارستان 812 درصد ازصدمات مغزی متوسط و 143 درصد از صدمات مغزی شدید فوت کرده بودند.
نتیجه ‌گیری: با توجه به نتایج، ضرورت نظارت کافی بر قوانین مربوط به رعایت نکات ایمنی در جامعه و آموزش آن از طریق رسانه ‌های عمومی و نیز بازنگری در روش ‌های مراقبت از بیماران با صدمات مغزی شدید می ‌تواند موجب بهبود پیامد‌های ناشی از آن گردد.

توضیحات بیشتر