فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي :

فایل ورد مقاله پيش بيني شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهشنامه اقتصادی از صفحه 61 تا 72 منتشر شده است.
نام: پیش بینی شاخص بورس سهام با استفاده از مدل سازی
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بورس اوراق بهادار
مقاله سهام
مقاله شاخص قیمت سهام
مقاله بازار كارا
مقاله شبكه عصبی
مقاله شبكه فازی عصبی
مقاله ریسک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: هیبتی فرشاد
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی سیدمصطفی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اگرچه در سالهای اخیر بیشتر بازارهای سرمایه جهان به سمت کارایی پیش می روند، اما اعتقاد به پیش بینی رفتار بازار کاهش نیافته است. فرضیه سیستم پیچیده و سازگارشونده که به بیان واقعیات می پردازد و با مفروضات ساده واقع بینانه و با کنار گذاشتن قطعیت و قطعیت گرایی و جایگزینی تفکر غیرخطی، بجای نگرش رابطه علت و معلولی و ایجاد مدل ها و راه حلهای غیرخطی و سیستم های یادگیرنده، به بازار می نگرد و حتی آن را قابل پیش بینی می داند. ابزارهایی در این محیط غیرخطی و پویای پرآشوب، متناسب خواهند بود که برای چنین محیط هایی طراحی شده و یا همانند انسان در چنین محیط هایی تصمیم گیری و عمل نمایند. هوش مصنوعی یکی از این ابزارها است که از مغز انسان الگوبرداری شده و قابلیت تشخیص الگوهای پیچیده، یادگیری و پیش بینی را دارد. به این دلیل فرضیه «بازار سهام با توجه به رویداد های برونزاد ودرونزاد، كه قابلیت مدل شدن و پیش بینی را دارد» در این تحقیق شکل گرفت. داده های سالهای 80 الی 84 بصورت ماهانه شامل: متغیرهای اقتصادی، سیاسی، مالی، رفتار بازار، پیش بینی عملکرد شرکتها (peps)، بازارهای جایگزین و میانگین ماهانه شاخص بورس بصورت ماهانه جمع آوری و با استفاده از شبکه عصبی و شبکه فازی عصبی آزمون شده است، که پس از آموزش شبکه توسط 550 داده و پنجاه داده، نتایج نشان دهنده آن است که با شبکه فازی عصبی بازار سهام ایران با تقریب 98 درصد قابلیت پیش بینی را دارد.

توضیحات بیشتر