فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران :

فایل ورد مقاله راهبردهاي توسعه صنعت سنگ هاي قيمتي در ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم زمین از صفحه 107 تا 112 منتشر شده است.
نام: راهبردهای توسعه صنعت سنگ های قیمتی در ایران
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سنگ های قیمتی (گوهر)
مقاله ارزش افزوده صنعتی
مقاله راهبردهای توسعه
مقاله روش SWOT

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بصیری محمدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: سیدسلماسی سیما

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سنگ های قیمتی یکی از منابع درآمدزا و اشتغال زا در دنیا به شمار می روند که پتانسیل ایجاد ارزش افزوده قابل توجهی را در خود نگاه داشته اند. به طوری که امروزه استخراج، فرآوری و صادرات سنگ های قیمتی بخش مهمی از اقتصاد کشورهایی چون آفریقای جنوبی، برمه، تایلند، چین، هند، ایالات متحده و بسیاری از کشورها را تشکیل می دهد و تصور حذف این صنعت برای تعدادی از این کشورها حکم حذف صنعت نفت در کشور ما را دارد. در کشور ما برخلاف منابع قابل توجهی از سنگ های قیمتی، تاکنون عملیات اکتشافی سیستماتیک و اقدامات چشمگیری برای استخراج و فرآوری صورت نگرفته است و تنها اندکی به صورت خام مورد بهره برداری غیراقتصادی قرار گرفته است. از مزیت های نسبی توسعه این صنعت در ایران می توان به وجود ذخایر قابل توجهی از سنگ های قیمتی در کشور، زمینه مذهبی مصرف مصنوعات سنگی و نیز ذوق و هنر ایرانی اشاره کرد. در این تحقیق بازار جهانی سنگ های قیمتی، ارزش افزوده و اشتغال زایی بالای این صنعت مورد بررسی قرار گرفته و با استفاده از روش SWOT جایگاه این صنعت در کشور و نیز نکات مثبت و منفی آن مورد بحث و تحلیل قرار گرفته و استراتژی و راهبردهای توسعه این صنعت پیشنهاد شده است.

توضیحات بیشتر